Menu Zamknij

Ponure Żarty #08 W obronie Jasia Kapeli.

Dzisiejszy odcinek będzie o występie Jasia Kapeli w programie Hejt Park na Kanale Sportowym. Link podam w opisie. Rozmowa dotyczyła rozszerzenia opłaty reprograficznej, o urządzenia typu komputer, smartfon, tablet i tak dalej. Jaś Kapela jako poeta i przedstawiciel kultury miał stanąć w obronie opłaty reprograficznej, którą Krzysztof Stanowski od pewnego czasu atakuje.

Link do materiału: https://youtu.be/eBjzooqeq0U

I od razu tutaj zastrzegę, mały disclaimer na początek – ja zdecydowanie stoję w tym konflikcie po stronie Stanowskiego. Absolutnie jestem przeciwny opłacie reprograficznej. Sam w drugim odcinku Ponurych Żartów, tym o moim epizodzie pisarskim, mówiłem o pisarzach, którzy jojczą, że z pisania nie da się wyżyć. I wspominałem tam też o casusie tej pisarki, co tam chciała jakieś stypendium czy coś, bo dostała za książkę 5 tysięcy i Jakub Żulczyk, który – skądinąd potrafi człowieka dość skutecznie pojechać – pojechał ją.  

Tak czy siak, rezultat wizyty Kapeli w studiu Kanału Sportowego jest miażdżący. Dla Kapeli oczywiście. Zdecydowane zwycięstwo po stronie Stanowskiego. Może bez knock outu, ale na punkty wygrał bez dwóch zdań, z gigantyczną przewagą. Sam odcinek Hejt Parku wywołał gigantyczne poruszenie, wyświetlono go grubo ponad 2 mln razy, powstały dziesiątki memów, filmików z kuriozalnym i wypowiedziami Kapeli, a także szereg filmów ludzi, którzy chcieli się podpiąć pod ten trend i nagrali swoje zdanie na temat tego, jak bardzo Kapela skompromitował siebie i lewicowe poglądy. 

Jak powiedziałem, ja dziś występuje w obronie Jasia Kapeli. Ale uwaga – nie w obronie jego poglądów, a w obronie jego osoby. Jako człowieka.

(…)

Słuchaj całości w podcaście