Menu Zamknij

Trumna z Blachy szlachetnej.

Szczególne podziękowania dla JackaVelBlachy za te wszystkie lata, gdy miałem przyjemność rozmawiać z nim na antenie radia. Dziękuję również Krzysztofowi Maczyńskiemu vel ByteEater za udostępnienie tej audycji dla Radia Dialog.

Oryginalny opis audycji ze strony Radia KonteStacja:

Pierwszy odcinek i od razu nietypowo, bo robimy „pogrzeb”. Na który oprócz mnie i odchodzącego z radiów Jacka vel Blachy w roli współprowadzącego przybyli zaproszeni (ponownie) goście: 8 sztuk, 3 segmenty. I wychodzą ciekawe rozmowy z nimi w rolach głównych! Trochę też (ile Blacha, pomagając montować, nie wyciął) gadam na początku o tym, co to za nowa audycja.

Posłowie pomysłodawcy audycji i współprowadzącego.

Audycja była w zamierzeniach pomysłodawcy połączeniem spontanicznego eksperymentu z zaplanowanym produktem mieszczącym się w bardzo konkretnych ramach.Przez wiele lat obecności w radiu internetowym w rozmowach, dyskusjach na antenie i po za nią,także w wymianach opinii z użytkownikami/słuchaczami radia słyszałem,że nie da się tych rzeczy pogodzić z sobą,że albo jesteś zwolennikiem/zwolenniczką nieprofesjonalnego festiwalu głosów na antenie radiowej albo wytwarzasz produkty w jakich nie ma miejsca na spontaniczność.Ten binarny podział postanowiłem na koniec swojej obecności złamać projektując tą audycję a następnie współuczestnicząc w jej realizacji razem z ByteEater-em.

Sami proszę oceńcie czy to co dla wielu było do tej pory tak bardzo niewykonalne ma dla Was wartość. Osobiście do końca nie byłem pewien czy niewiedzący o swoim uczestnictwie w audycji goście znajdą wspólny język gdy już zostaną podłączeni na antenę radiową – w mojej ocenie tak się właśnie stało,zaistniały płaszczyzny do wspólnego dialogu,w jakim stopniu to już nie mnie to oceniać.
Kontestacje prawie od początku jej istnienia w jakiejś mierze budował miks osób także pochodzących z innych radiów internetowych stąd obecność Potrzeby19 w audycji radiowo związanego tylko odrobinę z Kontestacją.Obecność Potrzeby19 jest,prócz ukłonu w jego stronę,także symbolicznym ukłonem w stronę ludzi z radiów,platform podcasterskich chcących w ten czy inny sposób kooperować z Kontestacją.

Książki jakie otrzymali goście audycji zostały zakupione z moich osobistych funduszy finansowych pochodzących wyłącznie z uczciwej ciężkiej pracy.Innymi słowy…żadna z tych książek nie pochodzi z dotacji państwowych czy unijnych,benefitów socjalnych,nie pochodzi też z pensji urzędniczej czy zleceń wykonywanych na rzecz lub przy wsparciu państwowego hegemona.Poszczególne pozycje zostały zakupione wyłącznie z wynagrodzenia jakie otrzymuje od prywatnego sektora z czego osobiście jestem dumny.Każdy z zaproszonych gości dysponował dokładnie taką samą kwotą do wykorzystania na zakup wskazanej przez siebie pozycji książkowej.Różnice minimalne w finalnej kwocie jaką poniosłem przy poszczególnych transakcjach zakupowych wynikały wyłącznie z kosztów przesyłki/doręczenia – jakie to koszty nie były odejmowane od kwoty za jaką gość mógł wybrać książkę.Zgodnie z tym co mówiłem podczas trwania audycji nie odpowiadam na żadne komentarze pod tym wpisem.

JacekVelBlacha

Posłowie głównego wykonawcy audycji i realizatora.

Ten cały komentarz, którego, z wyjątkiem końcówki – tego zdania i dalszych – autorem jest Blacha, zamieszczam za jego życzeniem. Cóż więc dodać? Odszedł z gestem. I choć sam spowija wątpliwością kwestię, czy w ogóle, to kto chce obstawiać, kiedy wróci? A pewnie nieprędko, bo ma inny, bardzo czasochłonny, priorytetowy cel na obecny okres życia. W którym niechaj zazna nadspodziewanego powodzenia, a z jego osiągnięcia satysfakcji!

Krzysztof Maczyński vel ByteEater

Pełna dokumentacja audycji znajduje się na stronie Radia KonteStacja.

1 komentarz

Dodaj komentarz